Wybór odpowiedniego stołu do salonu z aneksem kuchennym

2
2319

Pomieszczenie, stanowiące salon z aneksem kuchennym cechuje się niezwykłą funkcjonalnością oraz możliwością spędzania czasu w rodzinnym gronie. Kuchnia w aneksie wymaga jednak starannego dopracowania pod względem spójności jej stylistyki z wystrojem części wypoczynkowej pomieszczenia, a dodatkowo, zachowania porządku w jej obrębie. Przy wyborze stołu do pomieszczenia warto skupić się na zachowaniu powtarzalności, związanej z kolorystyką i materiałami, użytymi do zabudowy szafkami kuchennymi oraz kolorystyką witryn, służących do przechowywania w salonie.

Stół do salonu z aneksem kuchennym w odcieniu bieli

Biała kuchnia jest ponadczasowym trendem, który wraz ze zmieniającymi się tendencjami wnętrzarskimi dopasowuje się stylistyką do obowiązującej mody. Fronty szafek utrzymane w minimalistycznym kształcie, z systemem bezuchwytowym wymagają zastosowania nowoczesnych rozwiązań w odniesieniu do pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Bez względu na to, czy stół stanowi element, oddzielający strefę kuchenną od strefy wypoczynkowej, czy wraz z wyspą stanowi płynne połączenie aneksu kuchennego z salonem, nie musi być biały. Stół, dzielący aneks kuchenny od części salonowej powinien być utrzymany w stylu zabudowy, jednak jego kolorystyka doskonale komponuje się z kuchennym blatem. Jeżeli wybieramy blat z naturalnego drewna, warto zastosować taki sam odcień dla stołu.

stół drewniany

Odpowiedni stół do salonu w stylu industrialnym

Nowoczesne pomieszczenie, utrzymane w stylu industrialnym wymaga zastosowania zabudowy oraz stołu, odpowiadającego surowemu stylowi koncepcji. Stół w stylu industrialnym (https://www.edinos.pl/stoly-industrialne) jest meblem, którego drewniany blat pięknie komponuje się z meblami w salonie, natomiast czarna, metalowa podstawa łączy się z nowoczesnymi sprzętami AGD w aneksie kuchennym.

stół industrialny z oferty sklepu Edinos.pl

Czarne AGD oraz szafki kuchenne, inspirowane stylem loftowym znakomicie pasują do elementów dekoracyjnych z prawdziwej cegły. Stół do salonu industrialnego, wokół którego znajdują się krzesła tapicerowane w nowoczesnym kształcie świetnie spaja surowość z komfortem użytkowania przestrzeni.

Jak wybrać stół do małego salonu z aneksem kuchennym?

W niewielkiej przestrzeni liczy się każdy centymetr, który zajmują meble. Z tego względu poza doborem stylistyki stołu, ważny jest jego rozmiar. Do małego salonu z aneksem kuchennym warto wybrać stół okrągły lub kwadratowy, rozkładany, który na co dzień nie zajmie dużo miejsca, a przy specjalnej okazji pozwoli pomieścić większą ilość osób (zobacz kolekcję stołów Edinos). Wybierz stół, który wyróżnia się wrażeniem lekkości. Masywne meble nie sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Jeżeli potrzebujesz stołu, który na co dzień będzie służył jednej, dwóm lub trzem osobom, dobierz go w taki sposób, aby jego wielkość nie ograniczała swobodnej komunikacji pomiędzy salonem, a aneksem kuchennym. Możesz ustawić go przy ścianie lub połączyć z blatem, wieńczącym zabudowę kuchenną. Stół powinien wpisywać się w elegancję salonu, a także harmonijnie łączyć się ze stylistyką aneksu kuchennego.

2 KOMENTARZE

  1. Stół scala rodzinę i pozwala na codzienne celebrowanie wspólnych posiłków. Mam dużą rodzinę więc szukałam wyjątkowego dużego stołu z możliwością rozłożenia go na organizowane przyjęcia rodzinne. Wymarzył mi się solidny drewniany, który udało mi się upolować na Edinos.pl Jest on bardzo minimalistyczny i obowiązkowo w mojej ukochanej bieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here