W poszukiwaniu funkcjonalnych ramek na zdjęcia i albumów

2
1477
W poszukiwaniu funkcjonalnych ramek na zdjęcia i albumów

Z każdym rokiem Polacy coraz większą uwagę poświęcają aranżacji swoich mieszkań. Chcą mieć wokół siebie ładną, przytulną i funkcjonalną przestrzeń, w której dobrze się odpoczywa. Dlatego też chętnie sięgają po artykuły dekoracyjne, takie jak tapety, wazony, obrazy czy ramki na zdjęcia, które czynią wnętrza ich domów piękniejszymi. Dziś skupimy się na doborze odpowiednich ramek na ścianę, dzięki którym można efektownie zaprezentować najpiękniejsze kadry wybrane z rodzinnego albumu.

Ramki na ścianę – które z nich są najbardziej funkcjonalne?

Dekoracji służących upiększaniu wnętrza zdecydowanie nie brakuje. Ci jednak, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania i ponadczasowy styl, decydują się zazwyczaj na tradycyjne ramki na ścianę. Pod pojęciem tradycyjnych rozumie się tu prostokątne, kwadratowe i owalne kształty, utrzymane w neutralnej kolorystyce. Ich zaletą jest nie tylko uniwersalność i odporność na zmieniające się trendy w zakresie aranżacji wnętrz, ale również estetyczny i elegancki wygląd. Wśród klasycznych dekoracji królują od lat ramki na zdjęcia wykonane z drewna, wnoszące do wnętrza ciepły i przytulny klimat. Tworząc ścienną galerię, zdecydowanie warto przemyśleć koncepcję układu fotografii. Wiele inspiracji w tym temacie można znaleźć na portalach wnętrzarskich.
W domach urządzonych w ciepłym stylu, czy to prowansalskim, czy eko, dobrym rozwiązaniem mogą być również multiramki, zawierające miejsca na kilka zdjęć. Są one dobrym wyborem w przypadku problemów z samodzielnym stworzeniem ściennej galerii – multiramy w dużym stopniu wyręczają z tego zadania. Stanowią one swego rodzaju współczesne albumy na zdjęcia, którymi domownicy chcą podzielić się z odwiedzającymi ich gośćmi.

Nowocześnie i minimalistycznie, czyli ramki z aluminium

Ci, którzy lubią wnieść do swojego domu nutkę nowoczesności i cenią minimalizm, mogą zdecydować się na stworzenie ściennej galerii z wykorzystaniem aluminiowych ramek. Tego typu dekoracje można ułożyć w wybrany przez siebie kształt lub też – zamiast wieszać – ustawić na szynie galeryjnej zamocowanej na ścianie. Ten drugi sposób również prezentuje się interesująco, wprowadzając do wnętrza nieco artystycznego klimatu. W ostatnich miesiącach szyna galeryjna stała się bardzo popularna i jest spotykana w wielu domach. Nowoczesny wygląd aluminiowych ramek dobrze sprawdza się w przypadku subtelnych fotografii, ale także czarno-białych zdjęć, gdyż nie zaburza wyglądu całości, jest kompletnie neutralny i nie przeszkadza w odbiorze treści. Aluminiowe ramki można kupić w sklepie https://www.fotosklep55.pl.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here