SPA w ogrodzie, czyli małe jacuzzi ogrodowe

3
2719

Każdy nas marzy czasem o chwili całkowitego relaksu tylko dla siebie. Udowodniono naukowo, że środowiskiem, które najlepiej sprzyja regeneracji całego organizmu, jest środowisko wodne. Biorąc pod uwagę fakt, że 70% ludzkiego ciała składa się z wody, wydaje się to całkiem logiczne. Taką regenerację może nam zapewnić małe jacuzzi ogrodowe.

Jacuzzi w domu i w ogrodzie

Perspektywa posiadania swojego małego, prywatnego SPA jest niesamowicie kusząca. Coraz więcej osób decyduje się na zakup wanny z hydromasażem, która tradycyjnie jest montowana w łazience. Montaż jacuzzi w domu jest zdecydowanie prostszy niż na zewnątrz, gdyż z reguły każda łazienka spełnia wymagania techniczne do tego, aby takie jacuzzi mogło sprawie funkcjonować. Oczywiście chodzi o zasilanie elektryczne oraz odpływ kanalizacyjny. Nie oznacza to jednak, że nie można cieszyć się odprężającą kąpielą w ogrodzie. Wprost przeciwnie!

Małe jacuzzi ogrodowe nie jest jeszcze w Polsce powszechnie znane, choć z roku na rok zyskuje coraz większe grono zainteresowanych. Kto nie marzy o tym, aby móc zażywać relaksujących kąpieli w swoim własnym ogrodzie i to przez cały rok?! Montaż małego jacuzzi ogrodowego wymaga spełnienia kilku warunków technicznych. Absolutną podstawą jest podłączenie zasilania elektrycznego oraz odpływu kanalizacyjnego. O ile spełnienie tego wymogu jest bezproblemowe w łazience, o tyle w ogrodzie wymaga przeprowadzenia dodatkowych prac.

Niezwykle ważne jest, aby do przeprowadzenia prac związanych z elektryką, zatrudnić fachowca, który posiada odpowiednie uprawnienia. Jest to konieczne do tego, aby zapewnić sobie i innym użytkownikom ogrodowego jacuzzi pełnię komfortu i bezpieczeństwa. Należy także pamiętać o tym, że wylewanie wody z kąpieli do gruntu jest w Polsce prawnie zakazane. Dlatego także i w przypadku prac kanalizacyjnych konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalisty.

Całoroczny minibasen w ogrodzie

Choć zdecydowana większość osób decyduje się na korzystanie z wodnego masażu w porze letniej, to w ofercie producentów ogrodowych jacuzzi i minibasenów znajduje się szeroki wybór wanien, które umożliwiają korzystanie ze swoich dobrodziejstw przez cały rok.

Minibasen do użytku całorocznego powinien być wyposażony w bardzo solidną izolację termiczną, która zapewni utrzymanie stałej temperatury wody. Oprócz tego konieczne jest nieustanne połączenie z energią elektryczną. Za pomocą ustawień specjalnego programatora, temperatura wody będzie przez cały czas podtrzymywana na wyznaczonym poziomie, przez co jej zamarznięcie, nawet w najbardziej mroźne dni, nie będzie możliwe.

Chcąc korzystać z dobrodziejstw hydromasażu przez cały rok, także w porze siarczystych mrozów, warto dla ogrodowego jacuzzi wybrać odpowiednią lokalizację. Najlepiej, jeśli będzie ono zamontowane kilka metrów od wejścia do domu – pokonanie dystansu z wanny do domu zajmie zaledwie kilka sekund, dzięki czemu ryzyko przeziębienia w mroźne dni zostanie znacząco zminimalizowane. Oprócz tego poleca się ulokowanie minibasenu w znacznej odległości od drzew, tak aby nie wymagało on codziennego oczyszczania z opadających liści i gałązek.


Zobacz ranking klimatyzatorów przenośnych

3 KOMENTARZE

  1. Kapitalny pomysł na jacuzzi w ogrodzie, zawsze chciałem mieć własny ogródek przed domem, niestety wciąż mieszkam w bloku, jednak na szczęście jeszcze życie przede mną! Pozdrawiam serdecznie 🙂 .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here