Pralka z suszarką — ranking

0
2491
Dla kogo pralka z suszarką?

Producenci coraz chętniej proponują klientom wielofunkcyjne rozwiązania. Połączenie pralki z suszarką jest jednym z tych, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Ten trend nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne zalety urządzenia, będące odpowiedzią na potrzeby osób mieszkających na mniejszym metrażu. Brak balkonu czy kompaktowa łazienka nie będą już problemem.

Pralka z suszarką ma liczne zalety, do których należy zwłaszcza oszczędność miejsca i czasu potrzebnego na schnięcie odzieży. Są też wady tego rozwiązania, takie jak duży pobór energii elektrycznej czy ograniczona ładowność (mniejsza niż ładowność prania). Jednak rozsądne korzystanie ze sprzętu, zgodnie z zaleceniami producenta może znacznie wyeliminować te problemy. Podczas zakupu kieruj się więc nie tylko designem, ale też klasą energetyczną sprzętu AGD. Jeśli metraż Twojej łazienki na to pozwala, rozważ też alternatywny zakup dwóch oddzielnych urządzeń. Pozwoli Ci to precyzyjnie dopasować konkretną suszarkę do potrzeb swojej rodziny oraz oczekiwań względem jej pracy.

Dla kogo pralka z suszarką?

Pralka z suszarką to urządzenie, z którego mogą skorzystać wszyscy, szukający oszczędności zarówno miejsca, jak i czasu. Z jej zalet najbardziej skorzystają:

  • właściciele mniejszych mieszkań, pozbawionych tarasu czy balkonu, którzy muszę suszyć pranie w łazience lub w innym pomieszczeniu,
  • osoby, które chcą wyciągać z pralki świeże, puszyste i pachnące ubrania, które się nie elektryzują,
  • osoby, które szukają oszczędności czasu i nie chcą czekać aż pranie samo wyschnie. To ważne zwłaszcza zimą, kiedy rozwieszenie mokrej odzieży w łazience zawilgoci wnętrze, co z kolei może powodować grzyba.

Co kupić?

W naszym rankingu znalazły się urządzenia znanych marek, które dostarczają sprzęt AGD wysokiej klasy. Co ważne, nie musisz obawiać się kosztów inwestycji — zazwyczaj pralka z suszarką, np. model LG dostępny w sklepie Sferis.pl https://www.sferis.pl/pralki-1941 jest w podobnej cenie, jak urządzenie bez tej funkcji.

Pralka z suszarką — ranking

Oprócz firmy LG polecamy także pralki z suszarką marki Bosch, Beko, Electrolux czy Whirlpool. Trudno jednoznacznie wskazać, które urządzenie będzie najlepsze. Pamiętaj, aby dopasować je do łazienki i swoich potrzeb pod względem klasy energetycznej, rozmiaru, programów, funkcji dodatkowych, wielkości załadunku czy maksymalnych obrotów wirowania. Skorzystanie z inteligentnych technologii na pewno uprzyjemni wykonywanie codziennych czynności, pozwalając Ci czerpać radość z wyciągania z pralki świeżych, suchych i pachnących ubrań.

Pralka z suszarką czy suszarka wolnostojąca?

To chyba najczęstszy dylemat osób, które zdecydowały się na zakup suszarki. Sięgnąć po urządzenie 2w1 czy doposażyć swój dom i obok pralki postawić kolejny sprzęt AGD. Jeżeli masz wystarczającą przestrzeń, aby kupić dwa urządzenia, rozważ tę właśnie opcję. Dlaczego?

  • Suszarka zazwyczaj ma więcej programów i rozbudowane funkcje dodatkowe, wśród nich program parowy czy wskaźnik oczyszczenia filtra,
  • wielkość załadunku jest rzeczywista, deklarowana przez producenta. Standardowo wynosi 6-7 kg, podczas gdy w pralce nie wysuszysz takiej ilości odzieży jednocześnie,
  • szeroki wybór klas energetycznych, w tym A+++, które przekładają się na realne oszczędności.

Decydując się na zakup suszarki oddzielnej powinieneś przewidzieć większy budżet na tę inwestycję. Podczas gdy pralko-suszarkę kupisz w cenie standardowej za 2000 czy 3000 zł, na suszarkę musisz dodatkowo przeznaczyć drugie tyle. Korzyścią będzie natomiast intuicyjna obsługa i bardziej ekonomiczne suszenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here