Kolor oliwkowy we wnętrzach – jak dobrać dodatki

0
425

Kolor oliwkowy we wnętrzach to dość popularne rozwiązanie, cieszące się niemałym zainteresowaniem, tym bardziej że jest nie tylko elegancki, ale także pozwala na wprowadzenie do pomieszczenia nieco spokoju, ciepła i relaksu. Nic więc dziwnego, że wspomniany odcień bardzo często stanowi motyw przewodni wielu aranżacji, który występuje w postaci nie tylko pomalowanych ścian, ale także w postaci takich elementów, jak oliwkowe dodatki do mieszkania.

Kolor oliwkowy będący swego rodzaju połączeniem żółtego i zielonego pozwala na stworzenie niezwykle przytulnych, relaksujących, a zarazem energetyzujących wnętrz. Ze względu na swój nieco przybrudzony i przygaszony charakter, oliwkowy jest dość oryginalnym i jednocześnie także naturalnym kolorem, który z powodzeniem może być zestawiany z wieloma innymi odcieniami. W ten sposób możliwe jest stworzenie niesamowitych, niezwykle atrakcyjnych połączeń.

Kolor oliwkowy we wnętrzach – jego ogólna charakterystyka

Oliwkowy jest kolorem, który większości osobom, jak ma to miejsce w przypadku innych odcieni zieleni, kojarzony jest z naturą. Bywa często mylony z kolorem khaki, w którym jest odcieniem nieco bardziej ziemistym, na co duży wpływ ma fakt, że jest on mieszanką kolorów ziemi tj. żółtego, zielonego i brązowego.

Kolor oliwkowy w salonie może występować w różnych odcieniach zarówno tych jaśniejszych, jak i ciemniejszych w odcieniu bardziej lub mniej nasyconym. Ten ciekawy i wyrazisty akcent, ma działanie uspokajające i relaksujące, dzięki czemu przebywanie w tak zaaranżowanych wnętrzach pozwala m.in. na:

  • ukojenie zmysłu,
  • zniwelowanie negatywnego wpływu stresu,
  • poprawę samopoczucia fizycznego,
  • odprężenie ciała i duszy po całym dniu obowiązków.

Stąd też oliwkowe ściany lub dodatki doskonale sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu tj. zarówno w salonie, sypialni, jak i kuchni, tym bardziej że daje wiele możliwości pod względem jego łączenia z innymi bardzo różnymi kolorami.

Jakie osłony okienne wybrać do oliwkowych wnętrz?

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia wielu pomieszczeń w naszych mieszkaniach, które pełnią funkcję użyteczną i dekoracyjną, są różnego rodzaju osłony okienne. Ze względu na to, że oliwkowy jest kolorem nawiązującym do natury, doskonałym rozwiązaniem okażą się drewniane żaluzje, które całemu wnętrzu dodadzą odrobinę elegancji. W przypadku zdecydowania się na inny rodzaj osłon okiennych w postaci m.in. rolet plisowanych, rzymskich, czy też typu noc dzień, warto, jest postawić na połączenie oliwkowego z takimi kolorami jak np.:

  • biały,
  • żółty,
  • turkusowy,
  • zielony,
  • żółty.

Sprawdź szeroką ofertę rolet w różnych kolorach u producenta https://anwis.pl/.


Zobacz ranking przewijaków dla dzieci i żwirek dla kota ranking

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here