Jakie oferty mieszkaniowe są najlepsze?

1
1055

Aby zakupić nowe mieszkanie, najpierw musimy wiedzieć, jakiego lokum potrzebujemy i jaki mamy na to budżet. Istotne są również inne kwestie, takie jak lokalizacja, czy też rozmieszczenie pomieszczeń względem stron świata. Nie warto bagatelizować żadnym elementów wyboru, ponieważ nasza decyzja zaważy na naszym komforcie na najbliższe wiele, wiele lat. Warto dokładnie przeglądać wszelkie oferty mieszkań, które znajdziemy.

Oferty mieszkań – nowe czy z drugiej ręki?

Pierwszym pytaniem, jakie zadaje sobie przyszły właściciel mieszkania, jest to, czy chce zakupić mieszkanie po kimś, czy zupełnie nowe. Często kierując się myślą, że tańsze będzie lepsze, możemy trafić na naprawdę kiepskie rozwiązanie. Decydując się na zakup tańszego mieszkania z drugiej ręki, trzeba liczyć się między innymi z kosztami:

  • sprawdzenia stanu instalacji elektrycznej i hydraulicznej,
  • remontu, jeśli tego wymaga lokum,
  • pozostałości po stylu życia poprzednich właścicieli,
  • rzeczoznawcy,
  • notarialnymi i kredytowymi.

Oczywiście niektóre koszta z wymienionych można pominąć, ale czy warto ryzykować i kupować tak zwanego kota w worku? Zakup nowego mieszkania to koszt wykończenia, owszem. Mamy jednak pewność co do jakości użytych elementów i tego, jak wszystko zostało zrobione. Całe mieszkanie zostanie urządzone w taki sposób, jaki chcemy, a my nie będziemy się musieli martwić o ewentualne sprawy, które mogą nas zaskoczyć po latach użytkowania mieszkania po kimś. Nigdy nie wiemy, jak właściciel traktował nasze aktualne lokum.

Gdzie szukać dobrych ofert mieszkań?

Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie było doskonałej jakości, oferowało najwyższy możliwy komfort, albo po prostu było wykończone tak, jak tego chcemy, to najlepszym rozwiązaniem będzie szukanie oferty mieszkania bezpośrednio na stronie developera. Tylko tam uzyskamy informacje z pierwszej ręki, a to niezwykle ważne przy decydowaniu się na wydanie tak dużych pieniędzy, które zwykle i tak musimy zaczerpnąć z kredytu hipotecznego. Na wszystkie procesy potrzeba czasu – czasami warto zajrzeć na zakładkę strony, na której zostały umieszczone projekty w trakcie realizacji. Często ceny mieszkań, które są dopiero planowane, będą niższe. Trzeba się wtedy liczyć z oczekiwaniem, ale w tym czasie możemy swobodnie zająć się organizacją kredytu hipotecznego, który przecież też nie zostanie zaciągnięty w jeden dzień.

Jaka lokalizacja będzie dla nas najlepsza?

Dobrze, abyśmy zastanowili się nad tym, gdzie chcemy zamieszkań. Kupowanie mieszkania to zobowiązanie, które warto poprzeć odpowiednim czasem na zastanowienie się. Nie warto podejmować decyzji pochopnie, bo to może urodzić z czasem jedynie problemy. Jeśli nie jesteśmy w stanie ocenić, gdzie chcemy mieszkań, to dobrze jest czytać oferty mieszkańi sprawdzić, co sobą prezentują. Być może wcale nie będziemy chcieli mieszkać w centrum, bo znany deweloper zaproponuje nam mieszkanie na obrzeżach miasta z takimi warunkami wewnętrznymi, że zakochamy się w nim od razu. Warto szukać, oglądać i pytać, bo tego nikt za nas nie zrobi. Każdy gust jest inny, każdy człowiek też, dlatego bez prowadzenia porządnych poszukiwań, być może nie dostaniemy tego, czego chcemy. Skontaktujmy się z deweloperem, on na pewno najlepiej poprowadzi nas przez ten cały skomplikowany proces! Zajrzyjmy na jego stronę, przejrzyjmy oferty i umówmy się na spotkanie. To może zaowocować jedynie czymś dobrym!

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here