Jak zabudować ścianę w salonie?

1
307

Salon to miejsce, w którym często spędzamy czas z rodziną lub przyjmujemy gości. Powinno być to pomieszczenie urządzone w funkcjonalny i elegancki sposób. Szczególnym elementem wnętrza jest zabudowana ściana. Jest to praktyczne rozwiązanie pozwalające na zyskanie cennej przestrzeni w pokoju i powierzchni na przechowywanie często używanych przedmiotów.

Funkcjonalna zabudowa ściany

Zabudowa ściany powoduje bardziej spójny wygląd salonu. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach o małych powierzchniach. Do wybranej aranżacji wnętrza powinien być dopasowany każdy element pomieszczenia. Ściana w salonie może jednocześnie pełnić funkcję dekoracyjną i użytkową. Warto zastanowić się nad wybraniem mebli zajmujących całą długość i wysokość ściany. Dzięki temu można uzyskać jednolitą kolorystykę, a także w pełni wykorzystać potencjał salonu. Jest to także znakomite rozwiązanie do pomieszczeń urządzonych w modnym stylu minimalistycznym.

Nowoczesne meble na wymiar

Podczas planowania zabudowy ściany warto wziąć pod uwagę zamówienie mebli na wymiar. Będą dostosowane do rozmiaru i stylu pomieszczenia, nawet jeśli ma nietypowy układ. Wygląd poszczególnych elementów można dostosować do wystroju i sprawić, że cały komplet będzie wyglądał spójnie z innymi elementami wyposażenia. Nowoczesne meble do salonu na wymiar będą trwałe i mogą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, w tym naturalnego drewna i płyt MDF. Dzięki temu mogą mieć stylowe wykończenie i będą służyć przez wiele lat bez konieczności naprawy.

Ściana w salonie ze sprzętem RTV

Dobrym rozwiązaniem jest również ściana w salonie w zabudowie z zamontowanym telewizorem. Pozwala to zaoszczędzić miejsce i sprawić, że szafka RTV będzie prezentowała się wyjątkowo elegancko. W przypadku zastosowania telewizora z dużym ekranem można uzyskać wrażenie ściany kinowej, szczególnie jeśli zestaw będzie uzupełniony o dużej mocy głośniki. Tego rodzaju zabudowa ma charakter półotwarty i pozwala uzyskać niebanalny charakter wystroju.

Pojemne szafy do salonu

Ścianę w salonie warto zabudować także za pomocą szafy. Może to wpłynąć pozytywnie na estetykę wnętrza z uwagi na możliwość schowania ubrań i innych przedmiotów, które nie powinny być w zasięgu wzroku gości. Profesjonalne projekty szaf na wymiar można uzyskać, korzystając z usług https://megandesign.pl/realizacje/szafy-i-garderoby/. Firma oferuje szafy i garderoby dostosowane do indywidualnego gustu domowników. Łączą dużą funkcjonalność z wybranym stylem wnętrza. Elegancka szafa będzie doskonale komponować się z innymi elementami wyposażenia zarówno w wersji klasycznej, jak i nowoczesnej.

Korzystna oferta Megan Design

Propozycje megandesign.pl to doskonały sposób za uzyskanie niebanalnego charakteru salonu bez konieczności przebudowy całego pomieszczenia. Zabudowa ściany jest bardzo praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem. Dzięki niemu możliwe jest optyczne powiększenie wnętrza niezależnie od rozmiaru salonu i sposobu jego wykorzystania. Dlatego tego rodzaju usługi należą do coraz bardziej popularnych w naszym kraju.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawy punkt widzenia przedstawiony jasno i klarownie. Powiem szczerze, że po przyjemnej lekturze nabrałem ochoty na więcej, a jak wiadomo “apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Na pewno będę częściej tutaj zaglądać… 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here