Jak dobrać deskę sedesową?

0
3118

O doborze odpowiedniej deski sedesowej rozmawia się rzadko, a jest to stosunkowo ważny elementy wyposażenia łazienki lub toalety. Warto wybrać model, który będzie nie tylko dopasowany do aranżacji pomieszczenia, ale i funkcjonalny. 

  • Podstawowe modele desek sedesowych
  • Czym kierować się przy wyborze deski sedesowej?

Podstawowe modele desek sedesowych

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które odpowiadają standardowym rozmiarom misek ustępowych, zarówno tradycyjnego WC, jak i zestawów podwieszanych. Do wyboru są deski zaokrąglone, prostokątne. Możesz kupić deskę tradycyjną, jak i bardziej nowoczesną. Uwagę zwracają także deski typu slim stanowiące alternatywę dla grubszych modeli. Wybierając deskę trzeba kierowa się przede wszystkim estetyką wnętrza, do którego ma zostać dopasowana deska, jak i samą jej trwałością i wytrzymałością. Na rynku królują obecnie przede wszystkim:

  • miękkie, deski toaletowe z polipropylenu – standardowy rodzaj desek sedesowych, dostępny właściwie we wszystkich popularnych modelach misek sedesowych; zachęca do kupna przystępną ceną; deski są lekkie i elastyczne, przez co nieco mniej wytrzymałe; przy większych obciążeniach deska z czasem może się odkształcać, niestety łatwo ją także porysować, montowana jest za pomocą plastikowych zawiasów, które także mają ograniczoną wytrzymałość;
  • deski z duroplastu – deski te wykonane są z twardego plastiku, który cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia; deski tego typu wyróżniają się nieodkształcającą się pod wpływem ciężaru konstrukcją; łatwo się je czyści, nie trzeba się także obawiać ich zaplamienia i odbarwienia (co zdarza się w przypadku desek z polipropylenu); mocowane są z reguły na silnych, metalowych zawiasach; niektóre modele mają także właściwości antybakteryjne.

Czym kierować się przy wyborze deski sedesowej?

Deska sedesowa przede wszystkim powinna być dopasowana do miski ustępowej. Trzeba zwrócić uwagę na szerokość, długość deski, a także jej formę i rozstaw otworów mocujących. Poza dopasowaniem rozmiaru warto także zwrócić uwagę na dopasowanie siedziska. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są deski slim, które mają łagodnie zaokrąglone krawędzie i ergonomiczny kształt. Popularne są także modele desek wolnoopadających, które gwarantują spokojne i bezgłośne opadanie deski. Dzięki czemu zapewniasz sobie komfort korzystania z toalety, a jednocześnie chronisz deskę przed uszkodzeniem. Jeśli w domu są małe dzieci, to rozwiązanie jest bardzo przydatne, ponieważ chroni także przed ryzykiem przytrzaśnięcia sobie palców przez malucha. Przydatna jest także funkcja łatwego wypinania – jednym przyciskiem możesz zdjęć deskę z muszli, a dzięki czemu dokładnie wyczyścić miejsce, gdzie gromadzi się brud.


Zobacz ranking desek sedesowych wolnoopadających

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here