5 sposobów jak urządzić modną i wygodną łazienkę?

1
1497

Od kilku sezonów aranżacje łazienek skupiają się już nie tylko na funkcjonalności jak było to spotykane lata temu. Zmierzamy coraz bardziej ku wyeksponowaniu możliwości estetycznych tych pomieszczeń, a zarazem dbamy o ich wygodę i funkcjonalność. W artykule znajdziecie sposoby na to, aby urządzić w prosty sposób zarówno modną, jak i komfortową łazienkę, która spełni wszelkie wasze oczekiwania.

Kolorystyka

W ostatnich latach na topie utrzymywała się jasna kolorystyka, prym wiodły odcienie bieli. W tym sezonie nie bójmy się zaszaleć trochę z kolorami. Naszą propozycją jest odczarowanie czerni w łazience. Kolor ten jest w stanie uszlachetnić wnętrze i nadać mu charakter tajemniczości, a nawet odrobinę luksusu. Wykorzystać go możemy jako płytki położone zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Czarny total look w łazience może być jednak wykorzystany jedynie przez właścicieli dużych pomieszczeń – nadmiar ciemnych barw przytłacza i optycznie zmniejsza małe łazienki. Właścicieli mniejszego metrażu zachęcamy do wykorzystania czerni w detalach.

Metale w wersji glamour

Wykorzystanie metalowych elementów znowu wkracza do naszych łazienek. Tym razem jest to wydanie glamour. Można je uzyskać dzięki ciepłym metalicznym elementom z mosiądzu lub miedzi. Kształty nie muszą być wyszukane, wystarczy najprostsza forma. Wykorzystać je można w wyborze baterii, kranów czy kabin prysznicowych, na przykład typu Walk in. Zwykłe detale mogą już nadal niesamowity charakter glamour całemu pomieszczeniu.

Dyskretność i elegancja – Kabina Walk in

Coraz częściej korzysta się z dyskretnych rozwiązań tak, aby funkcja konkretnych urządzeń nie była zbyt oczywista. Zamiast tego stawia się na walory estetyczne i używa się takich rozwiązań, które łączą w sobie funkcjonalność oraz efektowność aranżacji. Jedną z prostych i pięknych opcji, które możemy przedstawić to kabiny prysznicowe Walk in. Wybór modelu i marki nadal rośnie. Kabina Walk in charakteryzuje się systemem, który wydziela przestrzeń za pomocą bezpiecznego szkła i wsporników. Na rynku spotykamy zarówno klasyczne wersje, jak również te bardziej wyszukane. Jeśli cenisz sobie designerski wystrój to idealnie sprawdzi się projekt kabin prysznicowych Walk in Novellini, które już same w sobie sprawiają, że przestrzeń wygląda nietuzinkowo i modnie. Wybór jest spory – od klasycznych zamkniętych kabin, aż po same ścianki boczne, które są już wystarczające i optycznie powiększają nawet niewielki metraż.

Wciąż żywe drewno

Drewniane dodatki i wykończenie chyba nigdy nie wyjdą z mody. Również w obecnym sezonie możemy śmiało wykorzystać ten sposób na ocieplenie wnętrza łazienki. Tym razem nie tylko możemy wykorzystać ten motyw na płytkach czy ozdobach, ale jesteśmy w stanie wykorzystać także naturalne drewno. W tym sezonie dobrze jest łączyć je z betonem i industrialnym wykończeniem w ramach kontrastu. Tworzy to niesamowitą nowoczesną aranżację.

Wolnostojąca wanna

Dla wszystkich, którzy posiadają większą przestrzeń do wygospodarowania polecamy wykorzystanie motywu z wolnostojącą wanną. Jest możliwość wyboru ciekawego i niespotykanego wcześniej designu. Jest to bardzo ciekawy pomysł na zapełnienie przestrzeni, a dodatkowo zapewnia pełną funkcjonalność i wygodę kąpieli. W tym sezonie możemy się pokusić na oryginalność formy i puścić wodze fantazji.

Jak widać, aby uzyskać modny wystrój łazienki nie trzeba się niesamowicie wysilać. Czasem najmniejsze detale są w stanie odmienić charakter pomieszczenia. Rozważne dobieranie elementów to klucz do sukcesu! Naszym faworytem jest wykorzystanie kabiny prysznicowej Walk in, która nie zabiera zbyt wiele miejsca, a nie tylko może powiększyć wizualnie naszą łazienkę, ale również dodać jej wyrazu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here